di 2 dec - 2025 dinsdag 2 december 2025

Peuterbios

Omdat film kijken een van de leukste dingen is die er bestaan, omdat film je fantasie prikkelt en omdat film meer is dan even een beetje afleiding, organiseert Hoogt on Tour de Peuterbios. We kijken samen naar een aantal films, speciaal geselecteerd voor kinderen vanaf 2 jaar. Alle filmpjes worden ingeleid en besproken door onze enthousiaste filmdocent Eza Doortmont. En nee, niemand hoeft stil te blijven zitten!

We kijken naar zes korte films, die speciaal geselecteerd zijn voor de leeftijd vanaf 1,5 à 2 jaar. We maken de zaal niet pikdonker en we zijn met peuters onder elkaar, dus reageren tijdens en na de filmpjes is echt niet erg. Dat hoort erbij zelfs. Doe gezellig mee bij een nieuw peuterfilmfeestje!

Koet – Marlies van der Wel (2 min. 36 sec.)
Een meerkoet en een veerpontschipper leven harmonieus naast elkaar in en op een stadsrivier. Wanneer er een nieuwe brug over de rivier wordt gebouwd, zit de schipper van de ene op de andere dag zonder passagiers. De vogel, die druk bezig is om spullen voor zijn nest te verzamelen, blijkt echter de verbindende factor te zijn die de pont weer een reden geeft om te varen. Een kleurrijke animatiefilm over het belang van gemeenschapszin. 

De Kameleon – Pim ter Braak (2 min. 15 sec.)
Een kameleon probeert zich met zijn camouflage te beschermen voor naderend gevaar, maar wordt steeds gedwongen om weg te vluchten en komt zo in steeds gevaarlijker situaties terecht. 

Kuap – Nils Hedinger (7 min. 30 sec.)
Een kikkervisje mist de kans om een kikker te worden en blijft alleen achter. Maar er is veel te ontdekken in de vijver en de lente komt zeker volgend jaar weer. Een klein verhaal over opgroeien. 

Grote Wolf & Kleine Wolf – Rémi Durin (13 min. 26 sec.)
Grote Wolf woont heel gelukkig in zijn eentje onder een prachtige boom, tot op een dag een klein wolfje bij hem intrekt. Wolfje eet zijn eten op, gooit zijn spullen door de war, snurkt, kortom: hij is een enorme lastpost. Maar als Wolfje weer is vertrokken, realiseert Grote Wolf zich hoezeer hij zijn kleine kameraadje mist. 

Sally – Luna Maurer, Roel Wouters (2 min. 22 sec.)
De kamer is wit; de vloer, de wanden, het plafond. Allemaal witte vierkanten. Je kunt niet zien hoe groot het daar is. Zou je erin rond kunnen lopen? Er komt een knikker binnenrollen. Hij danst en draait en beweegt naar de hoek achterin. 

Alle films